dr Jan Waluszewski

Dyrektor Instytutu

Prawnik z bogatym doświadczeniem praktycznym i naukowo – dydaktycznym (był nauczycielem akademickim na Wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Politechnice Świetokrzyskiej i Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach, obecnie – docent w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach i zarazem rektor tej szkoły).

Ponadto dr Jan Waluszewski był członkiem komisji legislacyjnej przy Centrum Informacji Naukowo Technicznej w Warszawie, wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej XIII NFI S.A.  (od grudnia 1994 r.) a od listopada 1995 pr. do lutego 1999 r. pełnił obowiązki Prezesa Zarządu tego Funduszu (obecnie NFI FORTUNA S.A.). Przewodniczący i członek rad nadzorczych spółek prawa handlowego.

Na szczególne podkreślenie zasługuje kilkanaście monografii, artykułów i innych opracowań dotyczących ochrony programów komputerowych, praw twórców tych programów oraz umów z zakresu informatyki publikowanych od 1975r. Autor około czterdziestu prac naukowych z dziedziny prawa cywilnego, praw na dobrach niematerialnych, prawa informatycznego i informacji naukowej, w tym książek: Unieważnienie patentu – zagadnienia konstrukcyjne – 1980r., Prawo cywilne w działalności gospodarczej, t. I i II – 1994.

Rada naukowa

dr Jan Waluszewski

Przewodniczący

dr Marceli Burdelski

dr Barbara Kusto