Świętokrzyski Instytut Akademicki powstał w sierpniu 2016 r. Koncepcja jego powołania pojawiła się w porozumieniu o współpracy zawartym pomiędzy Wyższą Szkołą Handlową im. Bolesława Markowskiego w Kielcach, Społeczną Akademią Nauk w Łodzi oraz Fundacją Więź Pokoleń w Kielcach. Świętokrzyski Instytut Akademicki jest jednostką wspólną Fundacji Więź Pokoleń i Społecznej Akademii Nauk w Łodzi działającą jako wyodrębniony organizacyjnie zakład Fundacji. Podstawowym zadaniem Instytutu jest prowadzenie studiów podyplomowych, kursów i szkoleń w celu kształcenia umiejętności niezbędnych na rynku pracy w systemie uczenia się przez całe życie.

Misja Świętokrzyskiego Instytutu Akademickiego zawiera się w słowach: TRADYCJA I ROZWÓJ.

Tradycja – to nawiązanie do dorobku Wyższej Szkoły Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach, która działała na rynku usług edukacyjnych od 1993 roku.
Instytut oferuje studia podyplomowe, kursy i szkolenia oparte o cieszące się od wielu lat powodzeniem projekty WSH w Kielcach. Sprawdzone programy nauczania, zespół wykładowców oraz organizacja zajęć dają gwarancję osiągnięcia przez słuchaczy studiów podyplomowych i uczestników kursów i szkoleń zamierzonych celów w zakresie uzyskania wiedzy i doświadczenia zawodowego oraz rozwoju osobowości.
W obszarze nauki języków obcych poza wysokim poziomem kształcenia i przyjaznym sposobem prowadzenia zajęć, Instytut umożliwia zdawanie egzaminów kwalifikacyjnych, które dotychczas prowadzone były w WSH w Kielcach, tj. The European Languages Certificates TELC, a także nowych, takich jak Cambridge English czy London Chamber of Commerce and Industry.
Zajęcia dydaktyczne odbywają się na terenie dawnego kampusu Wyższej Szkoły Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach przy ul. Peryferyjnej 15 oraz w Tarnobrzegu w budynku Fundacji Więź Pokoleń przy ul. Moniuszki 6.
Słuchacze studiów podyplomowych oraz uczestnicy kursów i szkoleń korzystać mogą z dobrze wyposażonej biblioteki posiadanej przez Instytut.

Rozwój – dzięki współpracy ze Społeczną Akademią Nauk w Łodzi, największą i najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w Polsce, ŚIN jest placówką edukacyjną, która w swojej ofercie ma studia podyplomowe – jedne z najbardziej atrakcyjnych na rynku. Oferta dydaktyczna jest zróżnicowana przez co każdy kto szuka renomowanych i atrakcyjnych studiów, znajdzie tu coś dla siebie.
Wszystkie oferowane przez SAN studia podyplomowe mogą być przez Świętokrzyski Instytut Akademicki uruchamiane w Kielcach i Tarnobrzegu. Co ważne, studenci dostają dyplomy ukończenia SAN – uczelni akademickiej.
Unikalne kierunki, wysokokwalifikowani i doświadczeni wykładowcy, nowoczesne metody nauczania.
Tego jeszcze w naszym regionie nie było !
Akademia daje więcej !